kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 24.10.2016 21:25
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

6. kolo Extraligy 2016/2017

HKM ŠAĽA - Strojár Malacky 40:22 (18:9)

Po tesnej dvojgólovej prehre v 5. kole v P. Bystrici (bola prvá v sezóne) sa chceli zverenci trénera Kolesára opäť naladiť na víťaznú vlnu, čo sa im aj podarilo. Od úvodného gólu, ktorý vsietil už v prvej minúte Szapu (bol aj s 8 gólmi najlepším strelcom domácich), predvádzali na palubovke výbornú hádzanú okorenenú aj gólmi (Melnyk, Markovič, Guzy) a v 9. min. bolo už na ukazovateli skóre 8:0. Čisté konto na domácej strane bolo aj dielom výborných zákrokov brankára Boriloviča (v tomto dueli chýbal brankár Fabián), ktorý zneškodnil aj sedmičku Škodovi. Prvý gól hostí (8:1) vsietil až v čase 09:41 min. Dávid Stachovič. Šaľania odohrajú v stredu na domácej palubovke dohrávku s 12-násobným majstrom SR Tatranom Prešov, a tak tréner dal v ďalšom priebehu možnosť zahrať si všetkým hráčom. Napriek tomu góly do siete súpera po vtipných akciách a pohotovej streľbe pribúdali a v 20. minúte po zásahu T. Mažára viedol už HKM 14:5. Prvý polčas sa rozdielom deviatich gólov v prospech domácich aj skončil (18:9), čo sa divákom málilo.

Po obrátke zapli domáci na vyššie obrátky, keď sa rozstrieľali aj ďalší hráči (Michniewicz, T. Mažár, Markovič) a po góle P. Kroka v 40. min. (nastúpil po dlhšej pauze zavinenej zranením) už viedli Šaľania rozdielom 15 gólov (27:12). V druhej časti sa v domácej bránke blysol viacerými úspešnými zákrokmi aj druhý brankár Repáň a gólostroj domácich hráčov pokračoval. V kolektíve hostí sa v druhom polčase začal presadzovať na krídle Pavlík, ale na rozbehnutú Šaľu to bolo málo. S pribúdajúcimi minútami narastalo aj skóre v sieti súpera. Diváci, ktorí prispeli spolu s oboma kolektívmi k dobrej úrovni duelu, sa dožadovali vysnívanej štyridsiatky, ktorú im nakoniec aj zverenci trénera Kolesára splnili. V 59. minúte najskôr pivot T. Mažár vo výhodnej pozícii prestrelil, ale necelú pol minútu pred koncom si to vynahradil. Za veľkého aplauzu priaznivcov zaznamenal do siete nováčika 40. gól a rozhodol doposiaľ o najvyššom víťazstve Šale v aktuálnej extraligovej sezóne, ktoré je tou najlepšou pozvánkou na stredajšiu dohrávku s Prešovom.

R Haščík - P. Sivák, pok. hody: 2/1 – 5/3, vylúčení: 6 – 4, 700 divákov.
HKM: Borilovič, Repáň – Meľnyk 3, Guzy 3, Michniewicz 5, Krokavec, T. Mažár 5, Szapu 8, Markovič 7/1, Polakovič 2, P. Krok 3, Janíček 2, F. Šulc 1, Percze 1, P. Dudáš. Tréner Ján Kolesár.
Malacky: Pavlík 9/2, D. Stachovič 6, T. Stachovič ml. 3, atď.

Ján Kolesár, tréner: „Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď sme nielen dobre kombinovali, ale darilo sa aj strelecky. Teší ma, že chlapci hrali zodpovedne, súpera nepodcenili a spokojní mohli byť nakoniec aj naši výborní priaznivci. V najbližšom týždni nás čakajú náročné previerky s Prešovom a Topoľčanmi.“

Zdroj: Jozef Sklenár, nasanitra.sme.sk

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.