kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 02.11.2016 10:29
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

4. kolo Extraligy 2016/2017 dohrávka:

HKM ŠAĽA - TATRAN PREŠOV 30:34 (14:15)

Lepší úvod do duelu mali hostia, ktorí nastúpili do duelu so siedmimi legionármi a práve Sadovyj po dvoch presných zásahoch pomohol Tatranu k vedeniu 1:3. HKM však rýchlo kontroval Polakovičom a Markovičom a v 8. min. bolo vyrovnané 3:3. Hostia aj vďaka kanonierovi Rábekovi a výbornému reprezentačnému brankárovi Ukrajiny Čuprynovi získali opäť dvojgólový náskok 4:6. Domáci však nezložili zbrane a v 15. minúte najskôr vyrovnal z krídla najlepší strelec HKM Szapu a po delovke Šulca sa dostala Šaľa po prvýkrát do vedenia 7:6. Od tohto momentu sa striedali obe družstvá vo vedení o gól, keď aj skúsený domáci brankár Fabián sa blysol viacerými dobrými zákrokmi. Domáci mal v prvom polčase aj dosť smoly, keď štyrikrát zvonila konštrukcia bránky Tatrana po strelách Šulca, Dudáša a Szapua, navyše Markovič aj nepremenil 7-metrový hod. Napriek tomu necelé dve minúty pred koncom polčasu viedol HKM o gól 14:13, keď sa strelecky presadili Guzy s Markovičom. Skúsený Tatran však otočil skóre, keď sa nemýlil slovenský reprezentant Rábek. Keď nechali 15 sekúnd pred koncom bez povšimnutia arbitri faul na Markoviča na bránkovisku, odchádzal do kabín s jednogólovým náskokom Prešov.

Hneď po obrátke Dudáš vyrovnal na 15:15, ale český reprezentant Hrstka z trháku dostal hostí do vedenia. Za tohto stavu trafil Melnyk zo 7 metrového hodu iba brankára a hostia D. Krokom zvyšovali na 15:17. Polakovič vzápätí opäť opečiatkoval žrď a hostia Čípom zvýšili v 35. min. už na 15:19. Tatran, ktorý odohrá cez víkend na domácej palubovke dôležitý zápas C-skupiny Ligy majstrov s nórskym majstrom Elverum HB, toto vedenie uspokojilo a zásluhou skoro 100-percentnej streleckej efektivity Rábeka si ho udržiavali, resp. o 1-2 góly zvýšili v priebehu druhého polčasu (18:22, 22:26, 26:30). Vynikajúce obecenstvo, ktoré videlo na domácej palubovke rekordný počet gólov v tomto ročníku, neustále burcovalo domáci kolektív. Za Šaľu strelecky kontrovali Szapu, Dudáš či Markovič (pozn.: 30 gólov v slovenskej extralige Tatran často neobdržal), ale medzinárodne ošľahaný Tatran už väčšiu zmenu skóre a prekvapenie nepripustil. Vo výbornom dueli si odniesol body, na ktoré sa dosť „narobil“.

R Oťapka a M. Sivák, pok. hody: 3/1 - 1/1, vylúčení: 4 - 7, 1100 divákov.
HKM: Fabián, Borilovič, Repáň - Meľnyk 2/1, Guzy 4, Michniewicz, Krokavec, T. Mažár, Szapu 7, Markovič 6, Polakovič 4, P. Krok, Janíček 1, F. Šulc 2, Percze, P. Dudáš 4. Tréner Ján Kolesár.
TATRAN: Rábek 10, Sadovyj 5, Hrstka 5/1, D. Krok 4, L. Urban 4, atď.

Jozef Klačko, prezident: „Myslím si, že dnes sme mali trošku na viac. Pri troške šťastia, resp. menej smoly pri streľbe (nastrelené konštrukcie brány, nepremenené náskoky do bránkoviska) sme mohli v náročnom dueli aj zabodovať. Na jednej strane škoda, že sme nenadviazali na vysokú streleckú úspešnosť našich krídel, na druhej strane sa strelecky presadil Rábek. Myslím si, že obecenstvo si prišlo aj našou zásluhou na svoje. Ideme ďalej.“

Zdroj: Jozef Sklenár, nasanitra.sme.sk

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.