kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 02.11.2016 10:29
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

7. kolo Extraligy 2016/2017

HK Agro Topoľčany - HKM ŠAĽA 28:28 (11:13)

Duel druhého družstva s tretím v tabuľke priniesol kvalitnú hádzanú a zaslúženú deľbu bodov družstiev, ktoré chcú hrať v budúcom ročníku spoločnú Česko – slovenskú mužskú hádzanársku ligu.

Lepší nástup do krajského derby mala Šaľa, ktorá po góloch Guzyho a Šulca (poznámka: boli najlepšími strelcami hostí) viedla v 10. minúte 1:3. Domáci však v krátkom časovom slede vyrovnali Žilinčíkom na 3:3.  Aj v ďalšom priebehu mali navrch zverenci trénera Kolesára a po góle  Polakoviča v oslabení viedli po 20. minútach 5:7. Domáci však  opäť po presnom zásahu Hlinkom vyrovnali skóre. Tesne pred prestávkou sa pričinili Šulc s P. Krokom o troj gólové vedenie 10:13 hostí, ale z pokutového hodu  Klačanský znížil náskok na rozdiel dvoch gólov. Agro po obrátke  nielen že dokázalo zmazať dvoj gólové manko, ale v 36. minúte sa dostali dokonca Žilinčíkom do vedenia 16:15. Domácim sa darilo v ďalšom priebehu vyhrávať o jeden až dva góly (20:18, 22:20), ale HKM stihlo vždy toto skóre vyrovnať. Vďaka neomylnej ruke Melnyka (poznámka: premenil všetky štyri pokutové hody) sa dostala Šaľa dokonca v záverečnej 10 – minútovke do vedenia (24:25). Domáci, ktorí častejšie doťahovali vedenie hostí nakoniec vyrovnali a regionálne derby sa nakoniec skončilo deľbou bodov, čo potvrdil pre média aj tréner hostí Kolesár, ktorý bol spokojný nielen  s hrou, ale aj bojovnosťou svojich zverencov v náročnom súboji družstiev z čela tabuľky.

Rozhodovali: Oťapka a M. Sivák – 650 divákov, pok. hody: 2/2 – 4/4, vylúčení: 6 - 4.

HKM: Fabián, Borilovič,  Repáň – Meľnyk 5/4, Guzy 8, Michniewicz 1, Krokavec, T. Mažár, Szapu 1, Markovič 2, Polakovič 1, P. Krok 3, Janíček, F. Šulc 7, Percze,  P. Dudáš. Tréner Ján Kolesár.

AGRO: Ivanycja 5, Žilinčík 4, Ivanov 3, Cigáň 3, J. Urban 3,...