kontakt: Peter Szalay  |  aktualizácia: 03.01.2017 08:06
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V Malackách si muži upevnili vedúcu pozíciu.

TJ Strojár Malacky - HKM Šaľa 21:38 (12:17)

Šaliansky HKM, ktorý vojde do histórie tohto ročníka hádzanárskej Extraligy ako prvé slovenské družstvo, ktoré si vybojovalo účasť a štart v nadstavbovej časti Extraligy a v novo tvoriacej sa spoločnej česko - slovenskej hádzanárskej súťaži ročník 2017/2018 nadstavbovej časti Extraligy,  cestoval na palubovku   9. celku Extraligovej tabuľky ako favorit zápasu, čo vo vzájomnom dueli aj jednoznačne potvrdili (poznámka: vzájomný zápas 6. kola HKM Šaľa - Strojár Malacky 40:22). .

Hneď v úvode išli rýchlo do štvor gólového vedenia 2:6, ale domáci najmä pokiaľ im stačili sily tak sa snažili o udržanie kontaktu (podarilo sa im ešte znížiť vedenie HKM na 8:10). Zverenci trénera Jána Kolesára však v druhej časti polčasu pridali, vypracované akcie gólovo premieňali (90 % hráčov hrajúcich v poli skórovalo) a do kabín odchádzali nakoniec s päť gólovým náskokom 12:17.

Po obrátke Šaľa vyhrala úvodnú  sedem minútovku v pomere 1:5 (stav zápasu (13:22) a o víťazovi a osude zápasu bolo rozhodnuté. V ďalšom priebehu aj vďaka tomu, že sa strelecky presadzovali skoro všetci hráči celkové skóre v prospech našich hráčov narástlo až na rozdiel 17 gólov.  Dvoj bodový zisk pomohol upevniť pred viac ako mesačnou prestávkou vedúce postavenie na čele neúplnej Extraligovej tabuľky (poznámka: troj zápasový rest Tatrana Prešov z dôvodov štartu v európskych súťažiach) ročníka 2016/2017, čo je pekným a príjemným darčekom Vedeniu HKM, sponzorskej obci a samozrejme aj širokej hádzanárskej športovej verejnosti k Vianociam a Novému roku.

Pred 120 divákmi rozhodovali: Daňo a Sabol; 7 m hody: 1/0 – 4/4, vylúčení: 6:6; ČK: 58. min. min. R. Baláž (Strojár) za tri vylúčenia.

TJ STROJÁR: Oslej 4, Grich 4, Frýbert 4, T. Baláž 3,....

HKM:  Repáň, A. Klačko – Melnyk 4, Guzy 2,  Michniewicz 5/1, Krokavec,  T. Mažár 5/2, Szapu 5, Polakovič 4/1, P. Krok 6, Janíček, F. Šulc ml. 3, Šottník,  Percze 2, Maguška, Dudáš 2.  Tréner Ján Kolesár.

Ďalšie výsledky 15. kola: Pov. Bystrica - Pezinok 31:19,  Prešov - Hlohovec 25:23 ; Topoľčany -  ŠKP Bratislava 29:21;  Nové Zámky – Modra  32:21. Dohrávka 10. kola: Topoľčany – Prešov 29:29 !

Neúplná tabuľka Extraligy: 1. ŠAĽA 458:351 – 23 bodov; 2. Prešov 384:233 – 21 bodov (Tatran má o 3 zápasy menej);  3. Topoľčany 437:368 – 21 bodov; 4. Považská   Bystrica 399:333 – 19 bodov; .... 8. ŠKP Blava 354:371 – 10 bodov; 9. Malacky 313:448 – 3 body; 10. Pezinok 295:544 – 0 bodov.