Titulná stránka

Play off začalo víťazstvom

kontakt: Peter Szalay  |  aktualizácia: 01.05.2017 21:54
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Úvodný semifinálový duel play off súperov, ktorí sa v základnej časti Extraligovej súťaže a v Slovenskom pohári stretli až šesť krát lepšie odštartovali hostia. Keď ich do vedenia dostal gólom Vallo, nikto z prítomných divákov (poznámka: nechýbali medzi nimi ani priaznivci z Považia) nečakal, že to bolo prvé a posledné vedenie hostí.

Šaľania okamžite kontrovali Janíčkom z krídla a P. Krokom sa dostali aj do vedenia 2:1. Najlepší strelec hostí Chudoba (poznámka: strelil z hry osem gólov) síce vyrovnal na 2:2, ale rýchly P. Krok pridal ďalšie dva góly do siete výborného brankára hostí Motlíka a ukľudnil domáci kolektív. Hostia, ktorí podali ako tradične v Šali veľmi dobrý výkon sa neuspokojili s vedením domácich, snažili sa o vyrovnanie častou streľbou, ale výborný Žernovič v bránke HKM bol proti. Zahanbiť sa nedal ani jeho náprotivok Motlík, ktorý zneškodnením sedmičky Melnyka v 14. minúte za stavu 6:4 zabránil zvýšeniu náskoku domácich o tri góly. Domácim sa to podarilo až v 19. minúte, keď najskôr Szapu z trháku a po ňom Polakovič delovkou zvýšili vedenie HKM na štyri góly (9:5). Hostia sa síce strelecky disponovanou dvojicou Macháč s Chudobom (poznámka: zaznamenali 16 gólov) snažili o korigovanie výsledku, ale nadšene a bojovne hrajúci zverenci trénera Kolesára ich držali na uzde (10:8, 12:10) a s dvoj gólovým náskokom aj odchádzali do kabín. V úvode druhého polčasu sa zo značky sedem metrového hodu nemýlil Polakovič, ale Mach&aac ute;č opäť znížil na rozdiel dvoch gólov. Domáci kolektív hnaný vpred obecenstvom (poznámka: spolu s priaznivcami hostí vytvorili pre hráčov vynikajúcu kulisu) využili chvíľkové zaváhanie hostí a po dvoch góloch Guzyho a Michniewitza „odskočili“ súperovi na rozdiel piatich gólov – 17:12. Hostia nezložili zbrane a po góloch Cifru a Tumidalského opäť znížili na rozdiel dvoch gólov (17:15). Stretnutia sa páčilo, oba tábory priaznivcov si spoločne zanôtili populárneho Macejka, ale Šaľa sa „nadýchla“ k ďalšiemu trháku. V priebehu siedmich minút vsietil HKM dôležité góly Dudášom, Šulcom a Maguškom a v 44. minúte už vie dli domáci 24:18, čo bolo pre ďalší vývoj duelu rozhodujúce. Hostia sa pokúšali enormným nasadením a gól po góle znižovali hrozivý rozdiel v skóre. V 50. minúte za stavu 25:22 chytil Žernovič viac ako tutovku Vallovi, ale o tri minúty neskôr predsa len Chudoba zo sedmičky znížil vedenie domácich na rozdiel gólu - 26:25. Vidinu vyrovnania, resp. predĺženia však domáci hráči nepripustili a po góloch P. Kroka, Polakoviča a Dudáša súperovi opäť gólovo odskočili a za mohutného potlesku obecenstva dotiahli duel do víťazného konca. Siedme tohto ročné vzájomné stretnutie prinieslo zaslúženú výhru pre šaliansky HKM.

V stredu 26. apríl a o 18.00 hodine sa uskutoční druhý zápas play off v Považskej Bystrici a v sobotu 29. apríla o 15.00 hodine sa súperi opäť stretnú v Šali.

R: M. Sivák– Oťapka; 800 divákov; pok. hody: 5/3 - 4/4; vylúčení: 6 – 5.
HKM: Žernovič, Fabián, Repáň – Meľnyk 3/1, Guzy 2, Bandri, Michniewicz 4/1, Krokavec, Szapu 3, Polakovič 6/1, P. Krok 5, Janíček 1, F. Šulc ml. 2, Maguška 1, Dudáš 3. Tréner Ján Kolesár.
MŠK: Macháč 8, Chudobá 8/3, Vallo 4/1, Cifra 3, .....

Ján Kolesár tréner: „ Už aj z toho dôvodu, že sa stretli dva vyspelé kolektívy, susedia v tabuľke, ktorí sa dobre zo vzájomných súbojov poznajú očakával sa náročný a vyrovnaný súboj, čo sa nakoniec aj naplnilo. Chlapcom na čele s výborným Žernovičom musím poďakovať za bojovný výkon a dodržiavanie a plnenie herných pokynov. O našom zaslúženom víťazstve, keď sme s nebezpečným súperom viedli skoro v priebehu celého duelu rozhodli dve – tri pasáže, v ktorých sme mu gólovo odskočili a súper musel gólové manko doťahovať. Ideme ďalej, semifinálová play off rýchlo pokračuje.“