Titulná stránka

A sme bližšie k postupu do finále...

kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 04.06.2017 19:52
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V semifinálovej sérii extraligy hádzanárov 2016/2017 HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica platí môj dom - môj hrad aj po sobote. V treťom dueli sa presadili Šaľania, ktorí využili vlastnú palubovku na víťazstvo 27:22 a vybojovanie si postupového mečbalu. Základ svojho úspechu položili hráči HKM už v prvom polčase, keď zo stavu 5:4 v 11. min unikli na 10:5 v 20. min. Štvorgólový polčasový náskok (12:8) hneď po zmene strán zdvojnásobili (17:9 v 38. min), čím prakticky rozhodli o osude sobotňajšieho merania síl. Zverenci trénera Jána Kolesára viedli v záverečnej desaťminútovke dvakrát o 9 gólov, ale nedosiahli dvojciferný triumf, keďže posledná päťminútovka patrila hosťom. Považania v nej skorigovali rozdiel na päť presných zásahov. Prípadný piaty zápas si môžu vynútiť až po reprezentačnej prestávke - v stredu 10. 5., keď budú hostiť šaliansky tím.

HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica 27:22 (12:8) - stav série: 2:1

Najviac gólov: Polakovič 8, Meľnyk, Janíček a F. Šulc ml. po 4 - Chudoba 9/1, Tumidalský a Bystrický po 3, Š. Macháč a Jurkák po 2

pok. hody: 1/0 - 2/2, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 900 divákov