Titulná stránka

Z Považskej Bystrice sa vraciame bez bodu

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 06.10.2019 00:46
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V 2. kole Slovnaft Handball Extraligy sa naši hádzanári predstavili na palubovke vicemajstrovského celku MŠK Považská Bystrica. Napriek bojovnému výkonu a vyrovnanému priebehu celého stretnutia sa nám však bodovať nepodarilo.

Už úvodné minúty naznačovali, že sa bude jednať o mimoriadne vyrovnaný a gólovo bohatý duel. V prvej päťminútovke sme dokázali rýchlo odpovedať na úvodné góly domácich, sedmičku úspešne zlikvidoval náš brankár Patrik Králik a následne sme sa dostali po prvýkrát do jednogólového vedenia 3:4. To nám však nevydržalo dlho a v 13. minúte po sérii úspešných zakončení už boli domáci vo vedení 7:5, o ďalšiu minútu 8:6. Rovnakou kartou sme však reagovali aj my a do 17.minúty sme dokázali otočiť na 8:9 a jednogólový náskok sme si udržiavali až do 21. minúty (12:13).  Zakrátko sa však k slovu opäť dostala Považská Bystrica a postupne si vypracovala dvojgólový náskok (16:14). V 27. minúte za stavu 17:16 zlikvidoval sedmičku náš gólman Michal Martin Konečný, z následného útoku sme opäť vyrovnali. Do záveru prvého polčasu pridali domáci ešte jedenzásah a za stavu 18:17 tak bolo pred 2. polčasom všetko otvorené.

Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie, rýchlo sme vyrovnali a onedlho sme boli opäť vo vedení 19:20. Jednogólové vedenie sme si dlho udržiavali a prišli sme oň až v 41. minúte, kedy domáci vyrovnávali na 23:23. O osude zápasu rozhodla naša hluchá desaťminútovka medzi 44. a 54. minútou, počas ktorej sme dokázali skórovať iba raz, nášsúper skóroval šesťkrát a dostal sa do vedenia 31:25. Takéto manko sme už zmazať nedokázali a v posledných piatich minútach stretnutia sa výsledok menil už len kozmeticky. Na ukazovateli tak zasvietilo konečné skóre 35:30.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 35:30 (18:17)

7m hody: 5/3 – 3/3

Vylúčenia: 2 – 3

Rozhodovali: Daňo, Vydra

Zostava a góly HKM Šaľa:

Králik, Konečný, Bako – Lužica, Michniewicz 3/3, Krokavec2, Moravec 1, Prokop 9, Bogár, Lukačín, Kucsera 4, Veréb 6, Polák, Percze 2, Dudáš, Petro 3

Počas nasledujúceho víkendu má HKM Šaľa zápasové voľno.

Najbližšie sa predstavíme doma proti extraligovému nováčikovi Košice Crows v netradičnom termíne vo ŠTVRTOK 19. septembra o 20:00 v Mestskej športovej hale v Šali.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.