Titulná stránka

Košický nováčik nad naše sily

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 13.10.2019 23:12
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V 4. kole Slovnaft Handball Extraligy sa na našej palubovke v netradičnom čase vo štvrtok večer predstavil ligový nováčik Košice Crows. Po vyrovnanom priebehu stretnutia dokázali hostia v závere nakloniť misky váh na svoju stranu a odniesli si tak všetky body.

V úvodnej pätnásťminútovke sme videli minimum gólov, a to hlavne vďaka skvelým zákrokom brankárov oboch tímov. Na našej strane predviedol skvelé zásahy M. Konečný, na tej košickej M.Vernarský. Zároveň sme videli po dve vylúčenia na oboch stranách a po štvrťhodine hry tak bolo skóre chudobné - 4:4. Z gólov zaujal najmä ten exportný z otočky v podaní Jakuba Prokopa.V ďalšom priebehu prvej časti hry sa obe družstvá ukážkovo striedali v úspešných zakončeniach a po úvodných 30 minútach sme šli do šatní s jednogólovým mankom za stavu 12:13.

V druhom polčase dokázali na náš vyrovnávajúci gól Košičania odpovedať gólmi dvomi, a aj vďaka našej zvýšenej nervozite, z ktorej pramenilo niekoľko chýb, sa Vrany dokázali dostať do trojgólového vedenia 15:18. Na našu hluchú pasáž okamžite reagoval tréner Ján Kolesár oddychovým časom. Po time-oute sme vďaka agresívnejšiemu prístupu dokázali vyrovnať na 18:18 a získali sme aj presilovú hru o dvoch hráčov. Po našich ďalších chybách sme však o výhodu prišli, Košice opäť trestali naše nedorozumenia a opäť získali trojgólové vedenie 18:21. Práve tieto momenty sa nakoniec ukázali ako rozhodujúce. V 53. minúte sme znížili a za stavu 20:22 svitla nádej na výhru. Avšak hostia ďalšou trojgólovou šnúrou(20:25) rozhodli o víťazovi tohto, pre diváka atraktívneho, duelu. Po našom ďalšom time-oute sme videli niekoľko gólov na oboch stranách, a tak sme dokázali už len skorigovať výsledok na konečných 23:27. Z víťazstva sa tak mohli tešiť hostia z Košíc.

Zaujímavým faktom je, že až osem hráčov(po štyroch z obidvoch tímov) sa objavilo v reprezentačnej nominácii trénera P. Kukučku na kontrolnom dvojdňovom zraze. Naše farby hájili brankár M. Konečný, krídelník T.Bogár a spojky J. Prokop s M. Kucserom. Na strane Košíc to bol krídelník E.Ľoch a spojky D. Birdahić, P. Hruščák a V.Guzy.

HKM Šaľa – Košice Crows 23:27 (12:13)

Vylúčení: 4 – 6

Rozhodovali: M.Rudinský, B.Mandák