Titulná stránka

Ďalšia domáca deľba bodov

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 11.11.2019 17:03
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V rámci 6. kola Slovnaft handball extraligy sme na domácej palubovke privítali ŠKP Bratislava. Po dramatickom priebehu sa v tomto stretnutí, ktoré nebolo príliš bohaté na góly, zrodila remíza 22:22.

Do zápasu nemohli zasiahnuť tri naše spojky - Peter Krokavec a Filip Šátek kvôli zraneniam, reprezentant Jakub Prokop kvôli chorobe, a ich absencia bola badateľná počas celého stretnutia. Hoci po úvodnom góle hostí sme prakticky okamžite vyrovnali, vzápätí schladila domáce obecenstvo šesťgólová smršť Bratislavy na 1:7. Prvý oddychový čas teda prišiel už v úvodnej desaťminútovke, a aj vďaka nemu sa postupne začalo dariť našim hráčom presadzovať sa v útoku. Po troch góloch Šimona Michniewicza sme do 11.minúty znížili na menej hrozivý stav 4:7, hostia však znova zabrali a utiekli na rozdiel piatich gólov 4:9 a neskôr 5:10. Reagovali sme ďalšou trojgólovou sériou, tentokrát v podaní mladého Patrika Prikryla. Vyrovnať sa nám prvýkrát podarilo až v našej prvej presilovej hre v 26. minúte gólom P. Dudáša na 12:12. V tej istej presilovke sme však aj inkasovali a potom hostia pridali už v plnom počte ďalší gól na 12:14.  Polčasový výsledok uzavrel gólom na 13:14 Daniel Polák.

Po niekoľkých ostrejších slovách v kabíne sme do druhého polčasu vstúpili oveľa lepšie než do toho prvého a treťou trojgólovou šnúrou v zápase, ktorý bol inak plný nevyužitých šancí na oboch stranách, sme sa dostali do vedenia 16:14 gólmi Poláka, Dudáša a Michniewicza. Hostia sa však nevzdávali a do 44. minúty sa im podarilo vyrovnať na 18:18. Opäť však prišli tri naše góly v rade, postupne sa presadili Michniewicz, Bogár a Veréb, viedli sme 21:18, zdalo sa, že víťazstvo by nám nemalo ujsť. Potom sa však roztrhlo vrece s chybami v útoku, vysoká agresívna obrana ŠKP nám robila veľké problémy a nepomohol nám ani time-out trénera Kolesára. Svedčí o tom aj fakt, že v rozmedzí 48.- 60. minúty sme dokázali streliť iba dva góly. Bratislavčania pomaly dobiehali náš náskok, v 57. minúte sa dokonca dostali do vedenia o jeden gól na 21:22, a boli na dobrej ceste vziať nám všetky body. Našťastie prišla ďalšia naša presilovka, v ktorej v 57. minúte Veréb bombou vyrovnával na 22:22. Stále bolo dosť času na to, aby jedno či druhé mužstvo rozhodlo o výhre, videli sme však aj dobré zákroky brankárov oboch tímov v závere zápasu. 13 sekúnd pred koncom sme mohli po poslednom time-oute z posledného útoku rozhodnúť, po ďalšej nepresnosti sa ale skóre napokon nezmenilo. Konečný výsledok 22:22 tak bol nečakaný, avšak vzhľadom na priebeh stretnutia spravodlivý.

HKM Šaľa - ŠKP Bratislava 22:22 (13:14)

7m hody: 2/1 – 1/1

Vylúčení: 1 – 5

Rozhodovali: Oťapka, Balogh

Zápas sledovalo 400 divákov.

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný, Králik, Bako – Lužica, Michniewicz 6, Moravec, Kováč, Bogár 2, Prikryl 3, Lukačin, Kucsera, Veréb 3, Polák 4/1, Percze, Dudáš 3, Petro 1

V stredu 9. októbra o 19:30 sa predstavíme na palubovke Stupavy v Slovenskom pohári.

V piatok 11. októbra o 18:30 nás čaká regionálne derby v Nových Zámkoch.

Príďte podporiť náš tím aj na ihriská súperov.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.