Titulná stránka

Postupujeme na finálový turnaj Slovenského pohára

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 18.01.2020 23:33
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Po jednoznačnej osemfinálovej výhre v Stupave čakal na našich hádzanárov ťažký štvrťfinálový boj na palubovke Hlohovca, s ktorým sme v tejto sezóne už odohrali dva mimoriadne napínavé duely. Právom sa teda očakával zaujímavý a vyrovnaný zápas.

Dobre sme zachytili úvod stretnutia, domáci sa nevedeli presadiť cez našu obranu a po góloch Prokopa a Michniewicza sme v 8. minúte viedli 3:0. Hlohovec následne znížil, no po Bogárovom góle na 4:1 si v 10. minúte vypýtal domáci tréner Lukačín time-out. Po ňom sa dokázal Hlohovec častejšie presadzovať v útoku, náš náskok sa scvrkol na rozdiel jedného gólu 5:4. Viaceré nepresnosti na oboch stranách znamenali nie príliš oku lahodiacu hádzanú. Za stavu 7:5 v náš prospech zlikvidoval sedmičku M. Konečný, ale po našej ďalšej nepresnosti domáci znížili. V 21. minúte prišiel na rad aj náš time-out. Pokračovalo sa však v rovnakom duchu, po niekoľkých zákrokoch oboch gólmanov sme napokon vďaka Kucserovi v 25. minúte viedli o dva góly 9:7. V 28. minúte prišlo k vylúčeniu Prokopa, v oslabení sme nevyužili možnosť ísť do trojgólového vedenia a Hlohovec opäť znížil na rozdiel gólu. Dvojgólové vedenie nám prinavrátil Prikryl, a v poslednej minúte opäť sedmičku zneškodnil Konečný. V záverečných sekundách opäť skóroval Patrik Prikryl a gólovo chudobný prvý polčas tak patril nám v pomere 11:8.

Po zmene strán opäť bravúrne zlikvidoval sedmičku Konečnýa následne Dudáš zvýšil na 12:8.v 35. minúte premenil sedmičku Andrej Petro. Stále platio naše štvorgólové vedenie, 13:9. Verébovo vylúčenie nás nepribrzdilo, 2 góly Prokopa výborný Konečný nás v 40. minúte dostali do vedenia 15:10. Domácim sa ale po našich chybách podarilo postupne znížiť až na 17:15. V 49. minúte sme po úspešne premenenej sedmičke viedli 20:17, Sporte sa prestalo dariť v útoku a to vyústilo v naše vedenie 21:17 v 53. minúte po ďalšej premenenej sedmičke. Tréner Ján Kolesár si následne vypýtal time-out s cieľom definitívne rozhodnúť o osude stretnutia. V 29. minúte pridal gólovú poistku Percze a bolo skutočne rozhodnuté. V poslednej minúte sa ešte presadili Moravec s Kucseromt na 24:17. V absolútnom závere prišla ďalšia zneškodnená sedmička a môžeme tak oslavovať postup na záverečný turnaj Final 4 Slovenského pohára.

Slovenský pohár, štvrťfinále:

HC Sporta Hlohovec 17:24  (8:11) HKM Šaľa

7m hody: 5/1 – 4/4

Vylúčení: 1 - 2

Rozhodovali: Brunovský, Čanda

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný, Králik, Bako – Kováč, Lužica, Michniewicz 4, Moravec 1, Prokop 6, Bogár 1, Prikryl 2, Kucsera 3, Veréb, Polák 1, Percze 1, Dudáš 3, Petro 2, Šátek

Najbližší zápas odohráme tento PIATOK 13. Decembra o 20:00 v Mestskej športovej hale v Šali, kde v ďalšom kole extraligy privítame HK Agro Topoľčany.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.