Titulná stránka

Topoľčanom sme nedali šancu

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 24.08.2020 12:56
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V 14. kole Slovnaft handball extraligy sme na domácej palubovke privítali HK Agro Topoľčany, ktorým momentálne v tabuľke patrí siedma priečka.

Rolu papierového favorita sme začali napĺňať od úvodných sekúnd. Petro s Prikrylom sa nemýlili a v 3. minúte bolo 2:0. Hosťom sa síce podarilo vyrovnať, no po niekoľkých nevydarených akciách sme si do 9. minúty vďaka Petrovi a Dudášovi prinavrátili dvojgólové vedenie. Topoľčanom sa v zakončení v týchto chvíľach nedarilo, a to aj vďaka výbornému Patrikovi Králikovi v našej bránke. Po dvoch góloch Michniewicza a góle Kucseru narástol náš náskok na 7:3. Cez šaliansku obranu toho veľa neprechádzalo, do 20. minúty pridal ďalší gól Kucsera, a opäť z rýchleho brejku Michniewicz na 10:5. Jemná korekcia skóre v podaní hostí stále znamenala naše pohodlné vedenie 10:7, Veréb ho opäť zvýšil na štvorgólové v 23. minúte. Celý prvý polčas sa niesol v znamení nevyužitých príležitostí v podaní oboch družstiev, gól na 12:7 pridal Michniewicz až v 27. minúte. Ľahkovážnou hrou sme dovolili Agru dotiahnuť sa na 12:9, z čoho pramenil minútu a pol pred koncom prvého polčasu náš tíme out. Po ňom sa zo sedmičky na 13:9 presadil Prokop, v posledných sekundách prvého dejstva sa ešte raz presadili aj hostia a skóre tak bolo 13:10.

Druhý polčas prebiehal diametrálne odlišne než ten prvý a už v úvodných piatich minútach sme videli množstvo gólov. Na našej strane sa presadili Prokop, 2x Bogár a z ďalšieho brejku Michniewicz(17:12). Topoľčanom sa stále nedarilo výraznejšie presadiť, Petro s Dudášom zvyšovali na 19:12 a nepomohol im ani oddychový čas. Ďalší gól totiž pridal Prokop. Aby toho na hostí nebol málo, Patrik Králik im zneškodnil sedmičku a podčiarkol tým svoj dobrý výkon. Naša ofenzíva sa v týchto momentoch s Topoľčanmi nemaznala, Dudáš s Prokopom nás dostali do desaťgólového vedenia 22:12. Desaťminútovú hluchú pasáž ukončili hostia až gólom v 43. minúte. Na našej strane sa potom presadil dvakrát po sebe aj Moravec a Topoľčany pôsobili odovzdaným dojmom. Znovu úradoval Prokop z brejku a po ňom dvakrát Veréb, v 50. minúte tak bol stav viac než priaznivý, 27:14. Trápiaci sa hostia dvomi gólmi skorigovali na 27:16, osud stretnutia bol však už dávno jasný. Ďalší gól v našom podaní zaznamenal Petro a za stavu 28:16 si time-out vypýtal aj Ján Kolesár. Šancu totiž dostali aj hráči z lavičky. Dvakrát sa presadil Šátek, hostia znovu iba jemne korigovali a Kucsera z krídla v 57. minúte zvyšoval na 31:17. V absolútnom závere hostia využili sedmičku, sekundu pred koncom vás ešte pekne presadil Filip Šátek a uzavrel tak skóre na konečných 32:18.

Slovnaft handball extraliga, 14.kolo

HKM Šaľa 32:18 (13:10) HK Agro Topoľčany

7m hody: 4/4 – 3/2

Vylúčení: 2 - 0

Rozhodovali: Palovčák, Šimko

Zostava a góly HKM Šaľa:

Králik, Konečný – Kováč, Lužica, Michniewicz 5, Moravec 2, Prokop 5, Bogár 2, Prikryl 1,  Kucsera 3, Veréb 3, Polák, Dudáš 3, Petro 5, Šátek 3

V ďalšom kole extraligy privítame na domácej palubovke v SOBOTU 21. Decembra o 18:00 v regionálnom derby MHC Štart Nové Zámky. Srdečne Vás pozývame na tento zaujímavý a dôležitý zápas.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.