Titulná stránka

Domáca premiéra v play-off

kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 28.04.2016 08:02
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Pred veľmi pekne zaplnenou halou sa hral od začiatku stretnutia zápas s vysokým tempom. Síce prvý gól duelu strelil domáci pivot Páleš po krásnej prihrávke od Masaryka, no boli to hostia, ktorým patrili úvodné minúty. Sériou gólov sa dostali do 3-gólového vedenia 1:4 z pohľadu Šale a už v 8. minúte to po góle Kopča bolo 2:6. Šaľania sa však zlým začiatkom zápasu nenechali rozhodiť, veď už v 17. minúte znížil domáci hádzanár Samuel Mažár na 8:9. Po tomto góle sa však hosťujúci tréner rozhodol vystriedať brankárov, kedy Chuprinu nahradil Vernarský, a tento ťah minimálne po psychickej stránke Tatranu určite pomohol. Prešovu sa začalo v útoku viac dariť, navyše sa mohli opierať o výbornú defenzívnu prácu, využívajúc pri tom svoje vysoké a mohutné postavy. Polčas napokon skončil pre Šaľu nelichotivo 13:19.

Polčasový nepriaznivý výsledok o 6 gólov je síce vysoký, no v hádzanej sa stým dá ešte niečo urobiť. Lenže, to by musel domácim hádzanárom vyjsť začiatok 2. polčasu, ale bohužiaľ, stal sa presný opak a bolo prakticky rozhodnuté. V priebehu siedmich minút narástol náskok Prešova zo 6 gólov na 11 (13:24). Vôbec prvý gól v 2. polčase dala Šaľa až v 38. minúte. Napriek jasnému výsledku sa však Šaľania nevzdávali a bojovali až do samého konca, za čo boli po zápase právom odmenení od fanúšikov potleskom. Séria sa tak sťahuje do Prešova za stavu 0:2 na zápasy.

HKM Šaľa – Tatran Prešov 26:36 (13:19)

Šaľa: Michniewicz 7/3, Šulc 5, Melnyk 4/1, Szapu 2, Petráš 2, Páleš 2, Masaryk 1, S. Mažár 1, T. Mažár 1, Percze 1

Prešov: Hrstka 8, Číp 6, Rábek 5, Sadovyi 5, Furlan 5, Urban 4, Kopčo 3

Zdroj: salaonline

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.