kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 19.10.2016 21:08
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

3. kolo Extraligy 2016/2017

HC Sporta Hlohovec - HKM Šaľa 29:31 (14:17)

Domáci mali veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď si Šalania nevedeli poradiť s ich dobrou obranou a v 6. minúte vyhrávali 3:1. Hostia sa však postupne dostávali do tempa a v 14. minúte vyrovnával Meľnyk zo sedmičky na 7:7. Následne si na svoje konto pripísal viac úspešných zákrokov Ludek Fabián (zneškodnil aj 2 sedmičky domácich) a po góle Markoviča sa Šaľa dostala prvý krát v zápase do vedenia - 9:10. Šalania dokázali svoj náskok do polčasu mierne navýšiť a do kabíny odchádzali s trojgólovým náskokom 14:17.

Výborný vstup do druhého polčasu v podaní dvoch gólov Guzyho znamenal 5 gólové vedenie hostí 14:19. Šaľania udržiavali vedenie o 2-3 góly až do 51. minúty, kedy sa podarilo vyrovnať domácemu Tschurovi na 26:26 a následne rozbehnutých domácich dostal do vedenia Laho. Šalania po timeoute ukľudnili hru, Fabiána v bráne vystriedal Borilovič, čo bol výborný ťah od trénera. Najskôr vyrovnal Markovič, vynikajúci Borilović postupne vymazal Tschura, Dačeviča aj Briatku a hostia po štyroch góloch v rade odskočili na rozhodujúcich 27:30 (Markovič, Šulc, Polakovič, Mažár). Domáci ešte znížili na rozdiel jedného gólu, avšak posledné slovo patrilo Šalanom a Mažár zvýšil na konečných 29:31.

Pred 700 divákmi rozhodovali Sivák a Haščík. Vylúčení: 2 – 4, pok. hody: 5/3 – 5/4.

Zostava a góly HKM: Fabián, Borilovič, Repáň - Meľnyk 5, Guzy 6, Bandri, Michniewicz, Krokavec, Mažár 4, Markovič 5, Szapu, Polakovič 3, Janíček, Šulc 6, Percze, Dudáš 2

Najviac gólov Sporta: Tschur 8/3, Laho 6, Hriňák 5.

Najbližší domáci zápas, ktorý sa mal odohrať 24.9. s Tatranom Prešov sa pre pohárové povinnosti Tatrana presunul na stredu 12.10. V prvý októbrový deň nastúpime na palubovke Považskej Bystrice a o týždeň neskôr 8.10. o 18:00 doma proti Malackám.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.